Kompozit Panel

İki yüzü alüminyum levha ile kaplı ortası polietilen çekirdekten oluşan, bir yüzü renkli alüminyum levhadır. Alüminyum Kompozit Paneller, mimar ve tasarımcılara özellikleri itibari ile çok farklı özgün binalar yapmak için sınırsız fırsatlar sunar. Alüminyum Kompozit Paneller dış ve iç cephelerde kolaylıkla uygulanabildiği gibi hafifliği, sağlamlığı, esnekliği, düz yüzeyler sağlaması ve diğer yapı elemanlarını destekleyici özelliği ile tüm dünyada tercih edilen bir cephe kaplama malzemesidir. Renk ve farklı desen-doku alternatifleri sayesinde farklı binalar yapılmasına olanak sağlar. Cam yapılarla birlikte kullanılabilmesi bu malzemeyi çekici hale getirmektedir. Oluşturulan demir karkas üzerine yalıtım yapılarak uygulanıldığında ısı ve ses yalıtımıda sağlanmış olur. Başlıca özellikleri; dayanıklı, sert ve hafif oluşu, çok çeşitli renk-desen alternatifi, esnek projenlerde uygulanabilirliği, yüksek ses ve ısı izolasyonu, kolay imalat ve işlenebilirlik, kötü çevre koşullarına karşı yüksek dayanım, kolay bakım ve temizlik, hızlı ve kolay montaj, estetik ve şık görünüm.

Granit-Seramik

Granit-Seramik Kaplama Cephe Sistemleri, mevcut yapıların sağır yüzeylerinde taşıyıcı alüminyum konstrüksiyon ile birlikte uygulanır. Yüksek aşınma ve darbe dayanımı, düşük su emme özlelliği, leke tutmaması, kolay monte edilebilmesi, dış hava şartlarına dayanıklı olması, çok sayıda renk ve ebat seçeneğine sahip olması gibi özelliklerden dolayı iç ve dış cephelerde tercih edilen malzemelerdendir. Ayrıca sistem içerisinde devamlı hava sirkilasyonu olması nedeniyle binada rutubet oluşumuna izin vermez. Klipsli, gizli klipsli ve yapıştırma olarak üç farklı sistemde uygulaması yapılır. Klipsli Sistem: Paslanmaz çelik görünür klipsler ve EPDM fitiller ile beraber taşıyıcı alüminyum profillere monte edilmek suretiyle uygulanan ekonomik ve güvenilir bir sistemdir. Her türlü ebatta kullanılabilir. Gizli Klipsli Sistem: Arka yüzeylerine dört noktadan açılan kırlangıç kanallara takılan alüminyum klipsler yardımıyla taşıyıcı konstrüksiyona monte edilir. Genellikle 60x60cm, 60x120cm, 50x100cm ebatlarında malzemelere uygulanır. Yapıştırma Sistem: Alüminyum taşıyıcı profile yardımcı geçici bant ve poliüretan esaslı yüksek mukavemete sahip -40 ile +100 derecede elastikiyetini kaybetmeyen bir malzeme ile monte edilir. En ekonomik porselen seramik uygulama metodudur ve her türlü ebatta uygulanabilir. İsteğe göre açık derzli ya da kapalı derzli olarak monte edilebilir. Kapalı derzli sistemde, açık derzli uygulamaya ek olarak kaplama malzemesinin düşey ve yatay derzlerine istenilen RAL renginde özel tip alüminyum profiller monte edilerek malzemenin derzleri arasında ki boşluklar kapatılmış olur.

Kompakt Laminat

Dış cephe uygulamalarında özellikle giydirme cephelerde kullanılmak üzere tasarlanmış Kompakt Laminatlardır. Kompakt Laminatlar imalat aşamasında gerçekleşen bazı teknik farklılıklar ile Dış Cephe koşullarına karşı mükemmel uyum sağlayan özellikler kazanmaktadır. Yüzeyinde DIN 54001 ve ISO 4586/II normlarına uyumlu dekoratif kağıtları kullanarak malzemenin ışığa karşı direnci sağlanmaktadır, özel kimyasallar ile karıştırılan melamin ve fenolik reçineler, malzemenin UV ışınlara ve dış cephe koşullarına karşı dayanıklılığı sağlar. Tasarım detaylarına göre yapıştırma ve mekanik montaj sistem uygulama şekilleri mevcuttur. Uygulama şekillerine göre 6 mm 8 mm 10 mm kalınlıklı çift yüzlü üretilebilen dış cephe kompakt laminatları, cephe tasarımlarında doğal malzeme olarak sağladıkları desen çeşitliliği danyanıklılık solmazlık garantisi ve uygulama kolaylığı ile sınırsız tasarımların yansıtıcısıdır.

Terra Cotta

Terra Cotta kil ve kaolen gibi doğal malzemelerden endüstriyel olarak üretilen, yapı cephelerinin doğal olarak havalanmasına olanak sağlayan, mimari gücünü sınırlamayan doğal cephe kaplama malzemesidir. Bakım gerektirmeyen, sıcak ve estetik görünümü ve kolay montaj imkanı ile dikkat çeker. Pek çok prestijli ve anıtsal projede kullanılmış ve kullanılmaktadır. Ayrıca çeşitli binalarda sağır cephe kaplaması olarak uygulanmaktadır. Tek cidarlı veya çift cidarlı paneller şeklinde üretilmiş olan Terra Cotta malzeme, çelik ve alüminyum konstrüksiyon üzerine askı sistem olarak uygulanır. Her iki tür panel için köşe birleşimleri 45 derece açı ile ya da metal profil ile yapılır. Ayrıca müşteri isteklerine, yerel-ulusal standartlara ve sistem gereksinimlerine göre de teknik özellikler değişebilir.